Модел: PG40RWI-75Hz

Заоблен бизнис монитор од 40” 5K2K IPS 75Hz;

Краток опис:

1. 40” Ултраширок 21:9 WUHD (5120*2160) закривен IPS панел 2800R.

2. 1,07 Б бои, 99% sRGB гама на бои, HDR10, прецизност Delta E<2.

3. Технологија без треперење и слаба сина светлина за поголема удобност при негата на очите помалку замор на очите при маратонските работни сесии.

4. Широки опции за поврзување вклучувајќи HDMI®, DP, USB-A, USB-B, USB-C (PD 90W) и аудио излез

5. Погледнете повеќе содржини и повеќе задачи од двата компјутери со функција на PBP и PIP.

6. Напредна ергономија (навалување, вртење и висина) за идеална позиција на гледање и VESA држач за монтирање на ѕид.

7. 1ms MPRT, 75Hz стапка на освежување и Nvidia G-Sync/AMD FreeSync за непречена игра во MOMA, конзолни игри.


Карактеристики

Спецификација

1
 1. Извонреден заоблен и панорамски дизајн на екранот

PGRWI е супер ултра широк 40-инчен со заобленост 2800R и 3-стран монитор со дизајн без граници, кој ви нуди извонредно доживување при гледањето со панорамска графика, реална боја и неверојатни детали.

 1. Моќна алатка за професионална обработка на бои

Благодарение на експанзивниот 40“ Ultrawide 21:9 екран без рамка, 5K2K 5120*2160 резолуција, 10 битен простор во боја, 1,07B бои и прецизност на боите Delta E<2, мониторот е одличен за вашата креативна работа како уредување видео или слика, развој на содржина , и други апликации кои се критични за бојата.

2
3
 1. Ефикасно извршувајте повеќе задачи со функцијата PBP/PIP

Мониторот може да се поврзе со два извора на компјутер.Со 35% повеќе простор на екранот од 32-инчниот 4K 16:9 екран и функцијата PBP/PIP, имате простор да ги прегледате сите содржини од двата компјутери на вашата креативна работа.

 

Доказ за иднината и повеќекратно поврзување и лесна употреба

Мониторот е опремен со HDMI, DP, USB-A, USB-B влезови и порти за аудио излез.Дополнително, моќниот USB-C влез испорачува моќ за полнење од 90 W, видео и аудио преку еден конектор. До менито за мониторот може да се пристапи со лесно притискање на копчето за мени на контролната табла.

 

PG40
5

Технологија без треперење и слаба сина светлина за нега на очите

Технологијата без треперење го намалува треперењето за да го минимизира напрегањето на очите, а моделот со слаба сина светлина ја намалува количината на потенцијално штетната сина светлина што ја емитува екранот за подобра удобност кога сте вклучени во продолжена работна сесија.

 1. Удобност од секој агол

Завршете го совршеното поставување и изведете најдобро што можете со ергономски дизајн држач кој обезбедува прилагодувања на навалување, вртлив и висина, давајќи удобно искуство, особено за време на маратонски игри или работни сесии. Мониторот е исто така компатибилен со VESA за монтирање на ѕид.

6

 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел бр.: PG40RWI-75Hz
  Приказ Големина на екран 40″
  Тип на панел IPS со позадинско LED осветлување
  Искривување R2800
  Сооднос на аспект 21:9
  Осветленост (макс) 300 cd/m²
  Сооднос на контраст (макс) 1000:1
  Резолуција 5120*2160 (@75Hz)
  Време на одговор (тип.) 6ms со OD
  MPRT 1 ms
  Агол на гледање (хоризонтално/вертикално) 178º/178º (CR>10)
  Поддршка за боја 1.07B 10 бита (8 бита + FRC)
  Интерфејси ДП DP 1,4 x1
  HDMI 2.0 x1
  HDMI 1.4 N/A
  USB C x1
  USB B 2.0 x1
  USB A 2.0 x2
  Ауидо излез (слушалки) x1
  Моќ Потрошувачка на енергија (MAX) 60 W
  Stand by Power (DPMS) <0,5 W
  Испорака на енергија (макс) 90 W (опционално)
  Тип DC24V 3A-6,25A
  Карактеристики Навалување (+5°~-15°)
  Завртување (+45°~-45°)
  Слободна синхронизација и синхронизација на G поддршка (од 48-75Hz)
  PIP и PBP поддршка
  Ниска сина светлина поддршка
  Бесплатно трепкање поддршка
  Над возење поддршка
  HDR поддршка
  Управување со кабли поддршка
  Монтирање VESA 100×100 mm
  Додаток USB-C кабел/USB B кабел/HDMI кабел/Напојување/Кабел за напојување/Упатство за употреба
  Димензии на пакетот 1120 mm(Ш) x 530 mm(В) x 165 mm(Д)
  Нето маса 12,5 кг
  Бруто тежина 15 кг
  Боја на кабинетот Црното
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја