банер 1
банер2
банер
1920 година
банер5
банер4
банер5
G27P-банерот
банер5 1920x680
15.6
34
27 PW-1

производ

повеќе >>

за нас

што правиме

Perfect Display Technology Co., Ltd е основана во 2006 година и оттогаш се развивме во водечки производител на производи со LCD и LED дисплеј, вклучувајќи гејмерски монитори, монитори за видео надзор, монитори за јавен преглед, сè-во-едно компјутери, дигитални знаци и интерактивни Бели табли.Со фабрика од 15.000 m2, 2 автоматски и 1 рачна производна линија имаме производствен капацитет од еден милион единици годишно.Поради тековното проширување, наскоро ќе се преселиме во нова, многу поголема фабрика, зголемувајќи го нашиот капацитет на над два милиони единици годишно……

повеќе >>
научи повеќе

 • RMA помалку од 1% PD производи поминуваат низ најстрогите стандарди за проверка на квалитетот од суровините до готовите производи за да се обезбеди највисок квалитет и перформанси.

  КВАЛИТЕТ

  RMA помалку од 1% PD производи поминуваат низ најстрогите стандарди за проверка на квалитетот од суровините до готовите производи за да се обезбеди највисок квалитет и перформанси.

 • PD производите се сертифицирани за CCC, CE, FCC, CB, TUV, Energy Star, WEEE, Reach и ROHS стандардите и добивме сертификат ISO9001&14001. Достапна е и сертификација UL.

  СЕРТИФИКАЦИЈА

  PD производите се сертифицирани за CCC, CE, FCC, CB, TUV, Energy Star, WEEE, Reach и ROHS стандардите и добивме сертификат ISO9001&14001. Достапна е и сертификација UL.

 • Професионален производител на производи за LED монитори речиси 10 години.Нашата фабрика за LED монитори се наоѓа во Шенжен Кина

  ПРОИЗВОДИТЕЛ

  Професионален производител на производи за LED монитори речиси 10 години.Нашата фабрика за LED монитори се наоѓа во Шенжен Кина

Вести

Цените на панелите рано ќе се вратат: сл...

Има прогнози дека цените на ЛЦД телевизиските панели, кои стагнираат веќе три месеци, благо ќе пораснат од март до вториот квартал.Сепак...
повеќе >>

Графичка картичка од серијата RTX40 со монитор...

Објавувањето на графичките картички од серијата Nvidia RTX40 внесе нова виталност на пазарот на хардвер.Поради новата архитектура на оваа серија на...
повеќе >>

Според извештајот за истражување на Omdia

Според извештајот за истражување на Omdia, вкупната испорака на LCD телевизори со позадинско осветлување на Mini LED во 2022 година се очекува да биде 3 милиони, пониска од претходната на Omdia...
повеќе >>