page_banner

4K пластична серија-WB430UHD

4K пластична серија-WB430UHD

Краток опис:

Овој монитор во боја со широк екран со професионален степен 43 ”4K нуди DP, HDMI, аудио влез. Овој монитор обезбедува исклучително висока резолуција и точност на бојата, во совршена големина што може да се користи на која било локација. Металната рамка е професионална завршница што обезбедува издржливост и сигурност во текот на траењето на единицата.


Детали за производот

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

● 4K UHD LED монитор поддржува сигнал од 2160p @ 60Hz

● IPS технологија со агол на гледање од 178 степени

7 1,07 милијарди бои ја носат реалноста на сликите

● ЛЕД-панелот без одлична светлина и мало зрачење може да го намали заморот на очите и да ги заштити очите.

● Висококвалитетен LED монитор со панел за осветлување на ЛЕР е изграден со висока осветленост, висок контраст, широк агол на гледање и супер брзо време на одговор. Супер брзото време на одговор може значително да го елиминира засенувањето на подвижните слики.

Is Донесено е де-испреплетување на отстранувањето на сликата. Денешната најнапредна техника за надомест на движење, може целосно да ја подобри сликата.

● 3-Д филтер за дигитален чешел, технологија за динамично испреплетено скенирање и 3-Д функција за намалување на бучавата

● Енергијата е дизајнирана да заштедува енергија.

● Со сите функции може лесно да се управува со далечинскиот управувач.

● Со компонента со ултра висока дефиниција и HDMI 2.0, поддржува сигнал од 2160p @ 60Hz максимум.

● Влезните порти вклучуваат DP, HDMI,.

● Излезните порти вклучуваат слушалки за да се прошират и на други звучници.

● Висококвалитетни звучници овозможуваат аудиовизуелно уживање.

Technology Динамичката технологија на контраст очигледно може да ја подобри дефиницијата и контрастот на сликата.

● Автоматското прилагодување може да ви помогне да ја поставите сликата за најдобри перформанси во неколку.

● Ултра-тенок и супер тесен дизајн.

24/7/365 Работна способност, Поддршка за согорување на анти-слика

Спецификација

Екран

Број на модел: WB430UHD                 

Тип на панел: 43 "LED

Сооднос на аспект: 16: 9

Осветленост: 300 cd / m²

Сооднос на контраст: 3000: 1 статичен CR

Резолуција: 3840X2160

Време на одговор: 5ms (G2G)

Агол на гледање: 178º / 178º (CR> 10)

Поддршка во боја: 16.7M, 8Bit, 100% sRGB    

Филтер: 3Д комбо

Влез

Влез HDMI2.0: X3

Влез во ДП: X1

Кабинет:                                       

Преден капак: Метално црно

Заден капак: Метално црно

Стенд: алуминиумско црно

Потрошувачка на енергија: Типично 75W

Тип: AC100-240V

 

Карактеристика:

Приклучок и играње: Поддршка

Согорување против слика: Поддршка

Далечински управувач: Поддршка

Аудио: 8WX2

Режим на слабо сино светло: Поддршка

RS232: Поддршка


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзани производи