page_banner

Модел: QM32DUI-60HZ

Модел: QM32DUI-60HZ

Краток опис:

Одликувајќи се со резолуција 3840x2160, овој монитор од 32 "обезбедува остри и детални визуелни одлики, додека поддршката за содржина HDR10 обезбедува висок динамичен опсег на живописни бои и контраст за неверојатни перформанси на екранот. Технологијата AMD FreeSync и Nvidia Gsync ги намалуваат солзите и сличноста на сликата за непречена мазна игра. Плус , корисниците можат да уживаат во удобно искуство при гледање додека играат игри без треперење, слабо сино светло и широк агол на гледање.


Детали за производот

Резолуција од 4K UHD:

Повеќе пиксели, повеќе потопни. Со 4K решение, ќе бидете воодушевени од кристално чистите слики со фини детали и ќе ги преземете предностите на најоптималното искуство со гледање

Колку повеќе боја можете да видите, толку потопна игра можете да имате. Целиот нов QM32DUI-60HZ монитор се одликува со супер широк спектар на бои со 99% sRGB со 10-битна длабочина на боја, испорачувајќи исклучителна и детална слика за поимшерувачко искуство со игри.

nbcfg5vbngh5

IPS панел,

IPS-дисплеите користат напредна технологија која ви дава дополнителни широки агли на гледање од 178/178 степени, што овозможува да се прикажува дисплејот од скоро секој агол. За разлика од стандардните TN панели, IPS-дисплеите ви даваат неверојатно остри слики со живописни бои, што ги прави идеални не само за фотографии, филмови и прелистување на веб, туку и за професионални апликации кои бараат точност на бојата и постојана осветленост во секое време.

gffdg5

Фриессинк и Гсинк:

Технологијата AMD Freesync и Nvidia Gsync го елиминираат кинењето на сликата, расипаните рамки и несомнената игра за неверојатно течни игри со игри. Со подобрена брзина на освежување за да се донесе ултра мазно игричко искуство, QM32DUI-60HZ е монитор на соништата на гејмерот.

vbnfg5

Режим на слабо сино осветлување:

Намалете го оптеретувањето на очите во која било околина за осветлување, до заштита на очите и спречување на истегнување од штетно сино светло

Технологија без треперење

Flicker Free технологијата го намалува треперењето на екранот за да го минимизира заморот на очите, обезбедувајќи поудобно искуство со игри

hfgh564

 

Технологија на Gameplus

Преклопувањето со вкрстено влакно обезбедува четири различни опции за вкрстување, па можете да ја изберете онаа што најмногу одговара на стрелецот што моментално го играте

gvhfg67


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја