page_banner

PG27DQI-165Hz

PG27DQI-165Hz

Краток опис:

Овој модел ги има сите очекувани перформанси на еСпорт, што може да се пофали со 1мм време на одговор и AMD FreeSync што го елиминира пелтечењето и кинењето, но сега со HDR. Новата опција High Dynamic Range (HDR) ја подобрува вашата игра со поширок спектар на црно-бели бои за да прикажете неверојатна јасност и детали што не сте ги виделе порано. Никогаш повеќе не пропуштајте го вашиот противник што се прикрадува во сенка. Поддржано приклучување и играње и доаѓање со внатрешен адаптер ..


Детали за производот

Добијте господар во кое било сценарио за игри со супериорните 165Hz од PG серијата. Преземањето на ултра брза брзина на освежување и комбинирањето со целосен пакет на премиум карактеристики создава идеален конкурентен дисплеј за еСпорт со апсолутно невидена цена. Ветувајќи свилено мазно искуство, серијата PG ќе ви овозможи прекрасна игра слична на живот и предност во обезбедувањето на секоја рамка без да ви недостасува ритм. Одете над и над она на што се навикнати вашите очи со подобрување на вашите рамки.

Автоматското вклучување на RGB светлото ви носи фантастичен визуелен празник, одговара на повеќето барања на пазарот за боја. Корисниците можат да направат лого за проекција на самото место. Вграден електричен снабдувач ќе ви донесе чиста работна маса

Крајна јасност

QHD нуди 4 пати поголема густина на пиксели од HD, произведувајќи неверојатно детални, остри пин-визуелни детали, истовремено ковајќи поширок визуелен простор што ви овозможува да уживате во уште поголемо искуство со игри.

Време на одговор на ултра-брз 1 милион

Ништо не пропуштајте со време на одговор од 1 милион, каде што секоја рамка на движење се снима до една милисекунда. Добијте супериорна предност во однос на вашите противници, идеална за FPS игри.

Слобода од кинење екран со Freesync

Вградена AMD Radeon FreeSync технологија дизајнирана да постигне најнезгодно и најстабилно искуство со игри со елиминирање на визуелното кинење, пелтечење и заглавување.

pg1 (1) pg1 (2) pg1 (3) pg1 (4) pg1 (5)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја